Parlamento’da Anadil Tepkisi
WwW.GocmenPiyanistler.CoM -Bulgarca Mp3
FORUMDAKİ ALBÜM VE PİYANİST ÇALIŞMALARINI İNDİREBİLMENİZ İÇİN FORUMUMUZA ÜYE OLMANIZ GEREKMEKTEDİR .ÜYE OLDUKTAN SONRA E-MAİL ADRESİNİZDEN AKTİVASYON MAİLİNİZİ AKTİF EDİNİZ
FORUMDAKİ ALBÜM VE PİYANİST ÇALIŞMALARINI İNDİREBİLMENİZ İÇİN FORUMUMUZA ÜYE OLMANIZ GEREKMEKTEDİR .ÜYE OLDUKTAN SONRA E-MAİL ADRESİNİZDEN AKTİVASYON MAİLİNİZİ AKTİF EDİNİZ

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Atam

Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum

Parlamento’da Anadil Tepkisi Cfkzl
Ana Sayfa
Parlamento’da Anadil Tepkisi Cfkzl
Forum
Parlamento’da Anadil Tepkisi CfkzlBize Ulaşın(Yardım)
Parlamento’da Anadil Tepkisi Cfkzlİstek Yap
Parlamento’da Anadil Tepkisi CfkzlÖzel Albümler
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Reklam Alanı
En son konular
» YFUFIUGFGU
Parlamento’da Anadil Tepkisi Icon_minitimeSalı 13 Ağus. 2019, 20:03 tarafından veli81

» Folk Collection 12 (2015 Album) Download
Parlamento’da Anadil Tepkisi Icon_minitimePtsi 04 Tem. 2016, 12:11 tarafından oki78

» Bulgarca Oyun Havaları 2013 İlkdefa Bizde
Parlamento’da Anadil Tepkisi Icon_minitimePtsi 04 Tem. 2016, 11:49 tarafından oki78

» Pop Folk Summer Hits 2015 Album
Parlamento’da Anadil Tepkisi Icon_minitimePtsi 04 Tem. 2016, 11:42 tarafından oki78

» 23 nisan özel md altyapı paketi
Parlamento’da Anadil Tepkisi Icon_minitimePtsi 16 Mayıs 2016, 23:14 tarafından meteorcun

» Bulgarca kabadan
Parlamento’da Anadil Tepkisi Icon_minitimeSalı 19 Ocak 2016, 13:48 tarafından azererdag

» Anelia - General (CDRIP)
Parlamento’da Anadil Tepkisi Icon_minitimeCuma 15 Ocak 2016, 11:36 tarafından SERDAR179

» Payner Hit Sezoni Zima Full Album 2015
Parlamento’da Anadil Tepkisi Icon_minitimeÇarş. 23 Ara. 2015, 20:09 tarafından veli81

» Payner Summer Hits 2015 vol.1 (CDRip)
Parlamento’da Anadil Tepkisi Icon_minitimePaz 20 Ara. 2015, 09:22 tarafından yengec

» Amet Ft Ork - Planeta - Bend - Kel - Romnie 2015
Parlamento’da Anadil Tepkisi Icon_minitimePtsi 14 Ara. 2015, 16:29 tarafından murat38

» Bulgar köçek oyun havaları Köçek 1
Parlamento’da Anadil Tepkisi Icon_minitimeSalı 01 Ara. 2015, 22:32 tarafından murat38

» Azis Albüm Harici Şarkıları İlk Defa Bizde
Parlamento’da Anadil Tepkisi Icon_minitimePaz 08 Kas. 2015, 21:56 tarafından BIRSEN

» SÜPER OYUN HAVALARI ROMAN POTBORİ FULL KLAVYE
Parlamento’da Anadil Tepkisi Icon_minitimePerş. 22 Ekim 2015, 18:56 tarafından ercsir

» GocmenPiyanistler Bulgarian Hits & Chalga Albüm 2013 Vol-1
Parlamento’da Anadil Tepkisi Icon_minitimeSalı 20 Ekim 2015, 19:08 tarafından Stanislav_Mkv

» Konstantin Ft Desı Slava-Ot Utre Shet e Drugo
Parlamento’da Anadil Tepkisi Icon_minitimePtsi 12 Ekim 2015, 18:56 tarafından Aleksander

» GocmenPiyanistler Türkçe Pop 2014 Vol-1 (En Hit 61 Şarkı)
Parlamento’da Anadil Tepkisi Icon_minitimePtsi 05 Ekim 2015, 22:28 tarafından alpinist1907

» Plevneliev: "Bulgaristan BM yöneticisi için yarışmada güçlü bir oyuncu olacak"
Parlamento’da Anadil Tepkisi Icon_minitimeÇarş. 30 Eyl. 2015, 16:59 tarafından veli81

» TARİHTE BU HAFTA (28 Eylül – 4 Ekim)
Parlamento’da Anadil Tepkisi Icon_minitimeÇarş. 30 Eyl. 2015, 16:55 tarafından veli81

» Alphfa Research: Buglaristanlılar mülteciler istemiyor ve onlara tehlike gözüyle bakıyor
Parlamento’da Anadil Tepkisi Icon_minitimeÇarş. 30 Eyl. 2015, 16:55 tarafından veli81

» Savunma Bakanı Nençev: "Ordu sınıra güvenlik destek gücü göndermeye hazırdır"
Parlamento’da Anadil Tepkisi Icon_minitimeÇarş. 30 Eyl. 2015, 16:54 tarafından veli81

Anahtar-kelime
piyanist aydın osman Hüsenka hadi kurtulus albüm cemo payduska sevdalılar aşkımız çiçekçi Safiyem susic ayhan koddok hopsa samet bitecek leyla 2000 Yeşil cicek eray ERCOM özgür
Eylül 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
TakvimTakvim
En bakılan konular
Piyanist ErAy & Susiç-Guzellere Bakiyorum
Koddok Eurograp Yeni Albüm 2013 İlk Defa Bizde
Bulgarca Oyun Havaları 2013 İlkdefa Bizde
Piyanistler Özel Albüm 2013 Sadece Bizde
GocmenPiyanistler Bulgarian Hits & Chalga Albüm 2013 Vol-1
Kucheci Ot GocmenPiyanistler 1 (2013)
Ercan Ahatlı Chalga Kuchek Albüm 2014 Nete İlk Defa Bizde
Dj Beyhan Ky4ek Albüm 2013
Roman Çocukları FuLL Album
Teodora - Sarce ne mi ostana (2013) [ALBUM CDRip]
En iyi yollayıcılar
veli81
Parlamento’da Anadil Tepkisi Vote_lcapParlamento’da Anadil Tepkisi Voting_barParlamento’da Anadil Tepkisi Vote_rcap 
hfd
Parlamento’da Anadil Tepkisi Vote_lcapParlamento’da Anadil Tepkisi Voting_barParlamento’da Anadil Tepkisi Vote_rcap 
Matrax
Orkestra Hasan
DJ Beyhan
ceyhan kitar
deniz55
celikklarnet
ENGINDEN35
iskan_kj
Sayaç
Ayın en aktif yollayıcıları
No user
En aktif konular
Piyanist Aşkın & Dj Tayfun-Remix Albüm 2012 YENİ
HopsaAyhan BalkanShow (RadyoBu Yayın Kaydı)
Bulgarca Oyun Havaları 2013 İlkdefa Bizde
Koddok Eurograp Yeni Albüm 2013 İlk Defa Bizde
Dj Beyhan Ky4ek Albüm 2013
SÜPER OYUN HAVALARI ROMAN POTBORİ FULL KLAVYE
Piyanistler Özel Albüm 2013 Sadece Bizde
Azis Albüm Harici Şarkıları İlk Defa Bizde
Piyanist ErAy & Susiç-Guzellere Bakiyorum
Güncel Türkçe Repertuar

WwW.GocmenPiyanistler.CoM -Bulgarca Mp3'daki "Parlamento’da Anadil Tepkisi" konusunu beğendin mi ? Paylaş.

FacebookTwitterEmailWindows LiveTechnoratiDeliciousDiggStumbleponMyspaceLikedin

Paylaş

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
veli81
Admin
Admin
veli81

Ikizler Horoz

Parlamento’da Anadil Tepkisi Empty
MesajKonu: Parlamento’da Anadil Tepkisi   Parlamento’da Anadil Tepkisi Icon_minitimeSalı 18 Şub. 2014, 18:14

Parlamento’da Anadil Tepkisi Mestan-300x17200021001
Bulgaristan parlamentosunda görüşmeleri süren Seçim Yasası'nda, seçim kampanyalarında Bulgarcanın dışında başka dilin kullanılmasının yasaklanması, parlamentoda tepkiyle karşılandı.

Parlamento oylamasında, üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisinin getirdiği "Seçim kampanyasının Bulgarcanın dışında, başka bir dilde sürdürülmesi durumunda Bulgarca çeviri yapılır" şeklindeki teklif, "lehte" kullanılan 36 oya karşı 116 oyla reddedildi. Oylamada 61 milletvekili ise çekimser kaldı.

HÖH lideri Lütvi Mestan parlamento kürsüsünden yaptığı konuşmada, seçim kampanyalarında Bulgarcayı mecburi dil olarak gösteren yasa metninin, ayrımcılık yarattığını öne sürdü. Mestan, "Bu ayrımcı metinleAvrupa karşıtı, çirkin bir örnek oluşturduk. Bunu emsal gören diğer ülkelerde parlamentolar, orada yaşayan Bulgar azınlıklara artık kendi ana dilini kullanmalarını da yasaklayabilir. İç azınlıklarımıza gösterdiğimiz tavır, yurt dışında yaşayan kendi azınlıklarımızın görebileceği tavırla aynı olmalıdır" diye konuştu.

Bu haliyle kabul edilen yasanın"Bulgaristan'ın yüz karası olduğunu" savunan Mestan konuşmasında, "Avrupa Parlamentosu(AP) seçiminde HÖH'ün aday listesinin başında AvrupaLiberal Demokrat Partisi Başkanı Graham Watson yer alırsa Watson kampanyasını Bulgarca olarak mı yapmak zorunda?" sorusunu sordu.

Yoğun tartışmaların yaşandığı oylamada, HÖH'ün Oreşarski koalisyon hükümetinin kurucu ortağı olan ve işbirliği yaptığı Bulgaristan Sosyalist Partisi'nden, anadil sorunu konusunda destek görememesi nedeniyle verdiği sert tepkiler sonucu parlamento oturumu iptal edildi.

HÖH Başkanı Lütfi Mestan:

Parlamento kürsüsünden yaptığı konuşmada HÖH Başkanı Lütfi Mestan, “Olumsuz oy kullandım, çünkü bu yasa metni ayrımcılık yarattığından başka, Bulgarcayı savunmayıp Bulgarcanın kullanmasına karşıdır. Çünkü biraz önce Avrupa karşıtı bir çoğunluk grup, Bulgar etnik azınlığı yaşayan başka ülkelere ayrımcılık tavır göstermelerine fırsat verdi. Seçim kampanyasında başka bir dil kullanmanın yasaklanmasıyla Bulgar azınlığı bulunan başka ülkelerin parlamentolarına, orada yaşayan Bulgar azınlıklara artık kendi Anadilini kullanmalarını da yasaklamaları için örnek oldunuz. Çünkü iç azınlıklara gösterdiğimiz tavrın aynısını yurt dışında yaşayan kendi azınlıklarımıza da gösterilmesini isteme hakkımız olmalıdır” diye konuştu.
Bu yasa metni çok saçma ve ben Avrupa Parlamentosu(AP) Milletvekilliği Seçimi’nde HÖH'ün aday listesinin başında Avrupa Liberal Demokrat Partisi Başkanı Graham Watson yer alırsa Watson kampanyasını Bulgarca olarak mı yapmak zorunda olacağını sormak istiyorum. Avrupa’da nerede görülmüş böyle sınırlama. Bu yasa metni AB içerisindeki Bulgaristan'ın yüz karası” diye öfkesini gizlemedi.

Milletvekili Hüseyin Hafızov:

Milletvekili Hüseyin Hafızov, “Sizin anti-demokratik tavırlarınıza rağmen ben bir gün hür olarak demokratik Bulgaristan’da yaşama hayalimi gerçekleştireceğim. Bir grup Bulgar milletvekillerinin baskıcı düşüncelerine karşı oy kullandım. Ben hür olmak istiyorum ve bunu da başaracağım. Hak ve özgürlükleri için hapislerde yatan, kurşuna dizilen Bulgaristan vatandaşları var ve bu yasayla bizi sınırlayacağınızı düşünüyorsanız şimdiden söyleyeyim ki, benim her bir adımı izleyin, çünkü özgürlüğümün bedelini ödemeye hazırım. Hiçbir durumda ondan vazgeçmeyeceğim. Sizin kısıtlayıcı önlemlerinize rağmen ben hür olacağım ve Osman Kılıç, İskra köyünden Ahmet Davutoğlu, Nuri Adalı ve Ahmet Doğan’ın yolundan gideceğim. Ben demokrasiden yanayım ve bunun için savaşmaya devam edeceğim” diye vurguladı.
https://gocmenpiyanistler.yetkin-forum.com

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» Yenilenebilir Enerji Üreticilerinin Gelir Harcı Tepkisi
» Parlamento, ülkede gerginliği kışkırtanları kınadı
» Parlamento, ilk görüşmesinde 2014 bütçesini kabul etti
» Merkez Seçim Komisyonu yönetimi Parlamento tarafından seçilecek
» Dinler ve Parlamento Etik Komisyon Başkanı Plamen Savov, Razgrad Bölge Müftüsü Mehmet Ala ile görüştü

Konu Etiketleri Etiketler
 Konu Linki Konu Linki
 Konu BBCode BBCode
 Konu HTML Kodu HTML Kodu